Gera žinia: šildymo kaina mažės

Žiemą šildysimės pigiau. Skaičiuojama, jog šilumos kaina šį šildymo sezoną mažės ketvirtadaliu. Naujos šilumos kainos įsigalios, kai miesto valdžia patvirtins šilumos kainos dedamąsias pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams.

Nauja šilumos kaina vilniečiams būtų taikoma jau nuo gruodžio 1 d.

Šildymo kainos perskačiuotos po to, kai Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) baigė UAB „Vilniaus energija” 2012–2014 m. reguliuojamos veiklos sąnaudų patikrinimą ir nustatė, kad šiuo laikotarpiu bendrovė nepagrįstai į šilumos kainas įtraukė daugiau kaip 24,30 mln. Eur.

Tarp nepagrįstų sąnaudų yra ne tik permokėtos lėšos biokurui įsigyti, bet ir išlaidos darbo užmokesčiui, reprezentacijai, konsultacinėms paslaugoms, labdarai ir kt.

Taip pat buvo nustatyta, kad tikrinamuoju laikotarpiu UAB „Vilniaus energija” Komisijai teikė tikrovės neatitinkančią, melagingą informaciją ir tai suponavo prielaidas taikyti vartotojams neteisingą šilumos kainą. Susidariusi situacija dar kartą patvirtino būtinybę suteikti Komisijai papildomus įstatyminius įgaliojimus atliekant reguliuojamų ūkio subjektų patikrinimus – Komisija dar šių metų pavasarį Seimui pateikė atitinkamų įstatymų pataisas.