neries_krantines_remontas

Neries krantinėje paklota 500 metrų naujos dangos

Neries krantinės rekonstrukcijos projekte – pirmieji akivaizdūs darbo rezultatai. Vilniaus valdžia pranešė, jog  nuo Karaliaus Mindaugo tilto iki skulptūros „Krantinės arka“ dešiniajame krante visiškai suremontuota apie 500 metrų dangos.

Išardžius daugiau kaip 2300 ištrupėjusių senų plokščių, iš krantinės buvo išvežta apie 1600 tonų statybinio laužo ir paklota apie 30 tūkstančių naujų plokščių ir trinkelių – tvirtos, ilgaamžės, sertifikuotos betoninės dangos.

Krantinės danga remontuojama įsiklausius į ekspertų rekomendacijas: atidengus senas plokštes, poliai atkasami iki pat vandens lygio, o plyšiai užtaisomi taip, kad ateityje upės vanduo neišplautų grunto. Specialistai įrengia ir šalčiui atsparų dangos sluoksnį, užtaiso siūles. Krantinės remonto darbai bus toliau tęsiami pavasarį, kai tik leis oro sąlygos.

Iki kitų metų pabaigos planuojama visiškai suremontuoti suirusias betonines plokštes dešiniajame upės krante nuo Žirmūnų iki Liubarto tilto, taip pat sutvarkyti betonines plokštes kairiajame krante – nuo Vilnios upės iki Verslo trikampio.

Vilniaus savivaldybės nuotrauka.