Neries krantine

Pažadai dėl Neries krantinių: dviračių takai, lauko kavinės ir naujos vietos laivams švartuotis

Naujoji Vilniaus valdžia pagaliau atskleidė – apleistų Neries krantinių atnaujinimo darbai prasidės jau 2016 metais. Žadama, jog bus pakeista krantinės danga, nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takai, įrengtos naujos vietos laivų švartavimuisi, atsiras lauko kavinės.

Savivaldybė informuoja, jog dešiniajame Neries krante rekonstrukcijos darbai bus pradėti 2016 metų vasarą ir naujai išasfaltuoti 4 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų taką nuo Žirmūnų iki Liubarto tilto. Kairiajame Neries krante – nuo Vilnios upės iki Verslo trikampio – per kitų metų vasarą planuojama suremontuoti betonines plokštes.

Skaičiuojama, jog darbai kainuos 3 mln. eurų.

Laivų švartavimuisi planuojama įrengti naujas vietas: ties senuoju elingu T. Kosciuškos g., Mindaugo tilto dešinėje, ties Žygimantų ir A. Goštauto gatvėmis, tarp Žaliojo ir Baltojo tiltų.

Kad miestiečiai turėtų kuo daugiau veiklos prie Neries, kartu su privačia iniciatyva suplanuota atgaivinti ne tik laivybą, bet ir įrengti lauko kavines. Konkursai lauko kavinėms ant Neries kranto įrengti numatytose vietose bus paskelbti dar šį rudenį, investuotojai bus kviečiami teikti pasiūlymus.