Vilniuje jau zuja Uber automobiliai

Uber“ pradėjo bandyti pavėžėjimo paslaugą Vilniuje.

„Uber“ naudoja mobiliąją aplikaciją išmaniajame telefone tam, kad sujungtų kur nors vykti norinčius žmones su pavėžėti galinčiais savarankiškai dirbančiais vairuotojais. Visuose iOS ir Android operacinėse sistemose veikianti aplikacija naudoja žemėlapius su GPS funkcija tam, kad rastų arčiausiai esantį vairuotoją, dažniausiai esantį vos už kelių minučių kelio.

„Pavėžėjimo paslauga mūsų nuostabiame Vilniaus mieste gali iš tiesų paskatinti daugiau žmonių naudotis mažesniu skaičiumi automobilių. Mes buvome priblokšti skaičiaus žmonių, norinčių dalyvauti mūsų pilotiniame projekte. Dėl to nekantriai laukiame momento, kai galėsime su vietos ir nacionalinės valdžios atstovais pasidalinti mūsų rezultatais“, – sakė Vytautas Černiauskas, „Uber“ operacijų vadovas Lietuvoje.

Užsakęs paslaugą, pakeleivis ekrane mato vairuotojo nuotrauką, jo/jos vardą ir automobilio markę, modelį ir numerį bei gali stebėti, kaip automobilis atvyksta realiu laiku. Aplikacija informuoja pakeleivį apie vairuotojo atvykimą, todėl dienos, kai reikėjo laukti automobilio šaltyje ar lietuje jau praeitis.

Kiekvienas „Uber“ platformoje užsiregistravęs vairuotojas-partneris yra praėjęs griežtą teistumo ir vairavimo istorijos patikrą, turi vairuotojo pažymėjimą bei ne mažesnę kaip 2 metų vairavimo patirtį. Jų automobilis yra ne senesnis kaip 10 metų, turi bent keturias duris, yra švarus ir geros techninės būklės.

Vilniausgidas.lt žiniomis, “Uber” šiuo metu sostinėje turi biurą, kuriame darbuojasi programuotojų komandą.

“Uber” valdo Lietuvoje registruotą “Uber Lithuania Software and Development, UAB“, kuri įsteigta Jogailos g. 4.